WORDPRESS TEMA DEMODAKİ GİBİ NASIL KURULUR?

Tema seçimi web sitenizin geleceğini belirler. Ziyaretçiler içerikten önce tema ile karşılaşır. Yavaş yüklenen temalar, özensiz tasarımlar ziyaretçilerin siteden çıkmasına neden olur. Çok iyi içerikler üretseniz bile ilk etkileşim tema ile olduğu için verim alamazsınız. Tema seçerken sade, şık ve kullanıcı odaklı tasarımlar kaliteli bir tema seçimi sağlar. Tema seçimi sonrasında wordpress tema demodaki gibi nasıl kurulur? Araştırmaları yapabilirsiniz. Tema kurulumları genelde birbirine benzer.

WordPress Tema Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

* İhtiyaçları karşılayabilecek tema seçimi önemlidir.

* Seçim yaparken tema performansı dikkate alınmalıdır.

* Tema seçiminde mobil uyumluluk ve mobil hız değerlendirmesi yapılmalıdır.

* Gözü yormayan ve sade tasarımlar ve renk kombinasyonları avantaj sağlar.

WordPress Tema Şablonları Yükleme Metodu

Binlerce ücretsiz ve Premium temayı wordpress temaları dizininde bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikle yönetici paneline erişmeniz gereklidir. Bu panelden görünüm bölümüne geçtiğinizde yüklü olan temaların listelendiği bir sayfaya girmiş olursunuz. Tema dizinine erişmek için Yeni Ekle butonunu kullanın. Sonrasında şu adımları takip edin:

* Açılan sayfada web sitenize hit getirebilecek, iyi görünümlü bir tema seçin. Bildiğiniz bir tema var ise ismini girerek arama da yapabilirsiniz. Bu kısımda özellik filtresi kullanabilirsiniz. Bu filtre ile temaları konusuna, özelliklerine, düzenine ve rengine göre filtreleyebilirsiniz. Ya da popüler ve öne çıkan temalara göz atabilir, seçim yaparken kolay karar verebilirsiniz.

* Tema seçimi yaptıktan sonra kur butonuna tıklamak yeterlidir.

* Kurulum sonrasında seçtiğiniz temayı varsayılan olarak ayarlamak için etkinleştir, butonunu tıklamanız gereklidir. Seçtiğiniz temayı uygulamadan önce siteniz üzerinde nasıl durduğunu görmek için canlı önizleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Seçtiğiniz temayı bu şekilde kurmuş ve etkinleştirmiş oldunuz.

Temayı Etkinleştirdikten Sonra Demodaki Haline Dönüştürme

Seçtiğiniz temayı etkinleştirdiğinizde demodaki haline pek benzemediğini fark edebilirsiniz. Demodaki haline dönüştürmek için;

* slider yani yazı kaydırıcı eklemeniz

* Üstte yer alan ilk üç içeriği üç sütun şeklinde sunmak gereklidir.

1.) Slider Ekleme

Görünüm kısmından özelleştir sekmesine giriş yapın. Tema düzenleme ekranı açılacaktır. Sol kısımda “öne çıkarılan içerik” yazısı görülür. Bu aşamada bir etiket belirleyin. Bu etiket yazı kaydırıcıda görünmesini istediğiniz yazıları eklemeniz içindir. Etiketin adını yazıp kayı yapın. Sonrasında ekranı kapatın.

Sonraki adımda slider alanında olmasını istediğiniz yazılara belirlediğiniz etiketi eklemeniz gereklidir. Bu şekilde temaya yazı kaydırıcı eklenmiş olur. Slide etiketi, yazı editörünün sağ kısmında yer alır. Yeni ara yüz kullananlar sol kısımda bu etiketleri bulabilir.

2.) İçeriklere Sütun Ekleme

Yazı kaydırıcı altına sütun eklemek için yine görünüm sekmesine girilir. Özelleştir alanına geçiş yapılır. Tema seçenekleri bölümünden bu alanı etkinleştirdiğinizde içeriklere sütun eklenmiş olur.

Web siteniz için en iyi temayı belirleyin. Sonrasında sürekli olarak değişim yapmayın. Bazı durumlarda seçtiğiniz tema ihtiyaçlarınızı karşılamayacak duruma gelebilir. Değişim gerekli olduğunda doğru adımları takip ederek tema değişikliği yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir