Stranded Deep Başlangıç Rehberi

Son zamanlarda oyuncuların çokça tercih ettiği hayatta kalma oyunları, senaryosu ve gerçekçiliğiyle en çok tercih edilen oyun türü olarak biliniyor. Tom Hanks’ ın başrolünü üstlendiği Yeni Hayat filminde olduğu gibi çoğu oyun da uçaktan düşüp ıssız bir adada mahsur kalınma hikayesi anlatılıyor. Bu noktada Yeni Hayat filminden esinlenerek 2015 yılında piyasaya sürülen Stranded Deep oyunu da oyuncular için hem yapıları işleyip zekalarını konuşturabilecekleri hem de hayatta kalma becerilerini sergileyebilecekleri naçizane bir oyun.

Oyunun sistemini anlamak ve dinamiklerine alışmak uzun bir zaman alabiliyor. Bu noktada sizlerin daha kolay adapte olabilmesi ve oyundan daha kısa süre içerisinde keyif almaya başlayabilmesi için kısa bir oyun rehberi hazırladık. Keyifli oyunlar.

Stranded Deep Eşya Yapımı

Oyun başında karakter dışında hiçbir eşya verilmediği için etrafınızdaki nesneleri kullanarak hayatta kalmanız gerekiyor. İlk başlarda bu sisteme alışmanız zor olsa da oyun içinde hangi eşya için hangi malzemelere ihtiyaç duyduğunuzu sizler için derledik.

Ham Bıçak Yapımı: 1 x Stick + 1 x Rock Shard +1 x Rope
Ham Balta Yapımı: 1 x Stick + 1 x Rock + 1 x Rope
Ham Balyoz Yapımı: 1 x Rope + 1 x Stick + 2 x Rock
Ham Mızrak Yapımı: 1 x Rope + 2 x Stick + 1 x Rock Shard
Kamp Ateşi Yapımı: 5 x Sticks
Ateş Çukuru Yapımı: 1 x Campfire + 6 x Rocks
Fire Pit Yapımı: 1 xFire Pit + 3 xSticks + 1 xRope
Stranded Deep Yapı İnşa Etme

Oyun içerisinde gerekli araç gereçleri temin ettikten sonra barınabileceğiniz, balık tutabileceğiniz ve hayatta kalmaya yarayan birçok binayı inşa etmeniz gerekiyor. Bu noktada başlangıçta ihtiyacınız olan binalar ve bu binaları yapmak için gereken eşyalar ise şu şekilde;

Sal Yapımı: 8 x Stick
Barınak İçin Temel Yapımı: 8 x Stick
Çatı İçin Destek Yapımı: 1 x Foundation + 1 x Stick
Duvar Yapımı: 1 x Foundation + 4 x Stick + 2 x Palm Frond
Çatı Yapımı: 1 x Foundation + 4 x Stick + 4 x Palm Frond
Merdiven Yapımı: 1 x Foundation + 5 x Stick + 6 x Rope
Oyun İçi İpuçları

Oyunda gerekli yapıları da inşa ettikten sonra oyun zevkini arttırmak ve daha kolay bir kullanım sağlamak için bazı ipuçlarına ihtiyaç duyarsınız. Bu noktada oyundaki gelişiminizi arttıracak ipuçlarını sizler için derledik;

Stranded Deep Saate Bakma: Oyun ekranına başlangıçta saatin kaç olduğunu ve stamina durumunuzu göremezsiniz. Bu noktada hayatta kalmak için ve akşam ya da sabah olduğunu öğrenmek için saate ihtiyaç duyarsınız. Oyun ekranında saati görebilmek için ‘’F’’ tuşuna tıklayuarak, farenizin sol tuşuyla gerekli fonksiyonları sağlayabilirsiniz.

Stranded Deep Kamp Ateşini Harlama: Oyun içinde çeşitli sebeplerden dolayı sönen kamp ateşini tekrardan alevlendirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu süreçte yeni bir kamp ateşi yakmak masraflı olacağından yeni bir tanesini yakmak daha iyi olacaktır. Etraftan topladığınız odun parçasını eski ateşinizin üstüne fare yardımıyla bırakarak gerekli yakıtı sağladığınızdan emin olduktan sonra ateşi yakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir